ŚWIETLIKI PUNKTOWE

   

  Świetliki punktowe mają za zadanie przede wszystkim doświetlić pomieszczenie. Faktem jest, że ilość przepuszczanego świetliki punktowe światła dziennego jest nawet trzykrotnie większa niż w przypadku okien, dlatego dzięki temu, że światło dzienne jest korzystne dla zdrowia i samopoczucia człowieka, zwiększa wydajność pracy. Również poprawia bezpieczeństwo i komfort przebywania w pomieszczeniu. Więc przede wszystkim oferowane przez nas świetliki dachowe szczególnie dobrze sprawdzają się zarówno w małych budynkach (np. na blokach). Oczywiście równie często są stosowane w dużych obiektach np. na halach przemysłowych, czy magazynowych. 

  Ze względu na funkcje możemy wyróżnić:

  • świetliki stałe składające się z kopułki akrylowej jedno, dwu lub trzy-warstwowej lub z poliwęglanu komorowego oraz podstawy prostej lub skośnej z blachy stalowej ocynkowanej lub z laminatu poliestrowego.
  • świetliki otwierane służące przewietrzaniu, gdzie otwieranie kopułki odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego.

  Konstrukcja świetlików dachowych.

  Bez wątpienia głównym kryterium w tej kategorii jest wybierany rodzaj pokrycia. Zważywszy na to możemy wyróżnić pokrycie z kopułki akrylowej oraz z poliwęglanu kanalikowego, który może być wyposażony w matę NRO. Dzięki temu ten drugi zyskuje klasyfikację Broof(t1). Pierwszy rodzaj jak sama nazwa wskazuje wykonany jest z kopułki akrylowej. Jej główną zaletą jest estetyczny wygląd. Jednakże nie uzyskujemy na niej tak dobrych współczynników przenikania ciepła. Jeśli chodzi o pokrycie z poliwęglanu kanalikowego możemy uzyskać bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła. Dodatkowo należy podkreślić, że poliwęglan jest bardzo wytrzymałym tworzywem. 

  Wybierając świetliki dachowe trzeba brać pod uwagę wiele czynników.

  Należy pamiętać, że najważniejsze z nich to dobrą przepuszczalność światła. Również stopień izolacyjności cieplnej oraz ryzyko kondensacji. Równie istotna jest trwałość i funkcjonalność świetlika. Dlatego trzeba brać pod uwagę kruchość konstrukcji, która może zmienić się wraz z upływem czasu użytkowania. Więc równie istotna jest możliwość bezpiecznego przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

  Dlatego pod wszystkimi powyższymi względami, oferowane przez nas świetliki spełniają najwyższe standardy.

  W związku z tym zapraszamy do składnia zapytań Na zakończenie zapraszamy do odwiedzenia naszego konta na Facebooku

     

     

  NASZA OFERTA