POLIWĘGLAN KOMOROWY

PC komorowy inaczej poliwęglan kanalikowy idealnie sprawdzi się jako pokrycie zadaszeń i pasm świetlnych. Duży wybór grubości i kolorów oraz wymiarów. 

Poliwęglan komorowy jest idealnym rozwiązaniem dla świetlików dachowych i wszelkiej maści zadaszeń. Od zadaszeń nad drzwi po duże i małe wiaty i tarasy. Dzięki temu, że jest lekki, a jednocześnie wytrzymały, przy czym jego koszt jest relatywnie niski – to stanowi on idealną propozycje dla tego typu produktów. A warianty kolorystyczne pozwalają na idealne dopasowanie do potrzeb Inwestora. Możemy wyróżnić kolor dymiony inaczej brązowy, mleczny inaczej opal i bezbarwny. Kolorystyka ta zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność światła. 

Im grubszy PC komorowy tym jest on bardziej wytrzymały i ma lepsze współczynniki przenikania ciepła. Zawdzięcza to swojej komorowej budowie. Należy jednak zaznaczyć, że im poliwęglan jest grubszy tym jego możliwości gięcia do łuku maleją. Płyty z poliwęglanu komorowego są wysoko odporne na czynniki atmosferyczne. Ponadto należy zaznaczyć, że płyty z poliwęglanu kanalikowego posiadają filtry UV.

Reasumując poliwęglan komorowy cechuje się lekkością, wytrzymałością mechaniczną i dobrą termoizolacyjnością. Dzięki tomu możemy zrealizować lekkie, ale wytrzymałe konstrukcje, które dostarczą dużo światła naturalnego, a jedocześnie zapewni bardzo dobrą izolację termiczną. 

Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie regularnie dodajemy posty z naszych realizacji oraz ciekawostki techniczne.   

NASZA OFERTA