PASMA ŚWIETLNE

Zapraszamy do galerii naszych realizacji na pasma świetlne. Znajdziecie tam pasma świetlne kalenicowe i połaciowe. Również pasma łukowe i płaskie. Wyposażone zarówno w klapy przewietrzające oraz w klapy oddymiające. 

Pasma świetlne mogą być montowane w kalenicy lub w połaci dachu. Najczęściej wykonujemy pasma łukowe, jednak na życzenie klienta możemy wykonać również pasma płaskie. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na wymiary świetlika, ponieważ technologicznie nie jesteśmy w stanie wykonać większych pasm w tej technologii. Wypełnienie pokryć pasm świetlnych stanowi poliwęglan komorowy, który jest montowany w konstrukcji z profili aluminiowych. Te stanowią zarówno lekką, ale wytrzymałą konstrukcję. Pokrycie pasm świetlnych można doposażyć w matę poliestrową NRO. Dzięki temu uzyskujemy klasyfikację Broof(t1), czyli nierozprzestrzeniającą ognia. W paśmie świetlnym można zamontować klapę oddymiającą lub klapę przewietrzającą. Jest to bardzo przydatna opcja.

 Podstawy są wykonane z blachy stalowej ocynkowanej. Jej grubość jest uzależniona od wysokości podstawy oraz od jej rodzaju. Możemy wyróżnić podstawy samonośne, które nie mają wykonanej podkonstrukcji po pełnym obwodzie. Wtedy oparte są punktowo na płatwiach. Drugim rodzajem są podstawy niesamonośne. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie konstrukcji po całym obwodzie świetlika. 

 Zapraszamy na nasze konto na Facebooku, tam co tydzień nowe realizacje i ciekawostki z naszej branży. 

NASZA OFERTA