KLAPY ODDYMIAJĄCE I PRZEWIETRZAJĄCE

Zapraszamy do galerii z realizacjami, gdzie znajdziecie klapy oddymiające oraz klapy przewietrzające.

Klapy dymowe mogą być wykonane z napędem pneumatycznym lub elektrycznym. Napęd pneumatyczny  urządzeniu klapa dymowa jest realizowany za pomocą topika termicznego i naboju CO2. Również można wyzwolić zadziałanie ręcznie za pomocą przycisku lub przez wyzwolenie sygnału z centrali CSP. To rozwiązanie najczęściej praktykowane jest na dużych halach przemysłowych, magazynowych i produkcyjnych. Dzięki możliwości wydzielenia kilku stref dymowych, zyskujemy kontrolę nad całym obiektem. Klapy dymowe elektryczne najczęściej stosowane są na klatkach schodowych i w biurach. Do zadziałania wymagana świetlika typu klapa oddymiająca jest instalacja elektryczna na 24V oraz osprzęt w postaci centrali, czujek i przycisków. Tutaj podobnie zadziałanie może nastąpić na skutek wykrycia przez czujkę dymową lub przez ręczne wyzwolenie przyciskiem alarmowym. Dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu klapa oddymiająca może również spełniać funkcję przewietrzania.

Realizujemy również klapy z funkcją przewietrzania. Klapy przewietrzające obsługiwane są przez siłowniki 230V lub bardziej ekonomiczna wersja z otwieraniem ręcznym – korbowym. Zapewniają oprócz funkcji wentylacji, doskonałe źródło naturalnego oświetlenia. Dzięki temu, że stanowią komfortowe i naturalne źródło światła – idealnie sprawdzają się jako punktowe doświetlenie stanowisk pracy.

Bądźcie z nami na bieżąco na naszym Facebooku. Tam regularnie dodawane są posty z bieżących realizacji oraz z różnymi ciekawostkami i radami od naszych ekspertów. 

NASZA OFERTA