Jaka podstawa do świetlika?

Świetliki dachowe. Jaka podstawa do świetlika?

Jednym z podstawowych elementów świetlika to jego podstawa. W zależności od rodzaju świetlika można zastosować następujące podstawy:

  • Podstawa z laminatu poliestrowego, która stosowana jest do punktowych świetlików czy klapy oddymiające. Wzmocniona dodatkowo włóknem szklanym. Pomiędzy warstwami laminatu znajduje się niepalna pianka poliuretanowa o grubości 20 mm. Podstawy te można wykonać jako skośne, proste lub okrągłe o różnej wysokości (standardowo jest to 15, 30 lub 50 cm. Dodatkowo istnieje możliwość wyprofilowania podstawy i dostosowania jej do parametrów blach trapezowych bądź falistych. Współczynnik przenikania ciepła dla tych podstaw wynosi ok. 0,95 W/m2. Podstawy tego typu nie wymagają ocieplenia.
  • Podstawa z blachy stalowej ocynkowanej, która stosowana jest zarówno przy świetliki dachowe punktowe czy klapa dymowa jak i przy dużych pasmach świetlnych. Gdzie grubości minimalnej wynosi 1,25 mm. Podobnie jak przy podstawach z laminatu poliestrowego – podstawy te mogą być proste lub skośne o wysokości np. 15, 35 lub 50 cm i inne. Wymagają one dodatkowego ocieplenia warstwą wełny mineralnej, styropianu lub innego materiału termoizolacyjnego o grubości min. 40 mm. Podstawy z blachy stalowej ocynkowanej w narożnikach posiadają specjalne wycięcia, które – po zamontowaniu i obrobieniu podstawy – umożliwiają swobodny montaż na wcisk ramki spinającej wykonanej z PCW; współczynnik przenikania ciepła dla podstaw tego typu wynosi około 1,0 W/m2K (po obróbce warstwą wełny mineralnej grubości 40 mm); przy podstawach tego typu istnieje możliwość ich malowania na dowolny kolor z palety RAL.
    świetliki dachowe podstawa laminat świetliki dachowe podstawa stal

Zapraszamy na naszego Facebooka

NASZA OFERTA