Czym charakteryzują się świetliki punktowe? – Grupa Techplast Jarocin

Świetliki punktowe to element dachu, który stosujemy, aby doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem dziennym. Zatem doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnych okien. Dodatkowo należy zauważyć, że światło które dostaje się przez świetliki dachowe jest dużo bardziej efektywne niż to z okna pionowego. Ponieważ ich usytuowanie pozwala na korzystanie z promieni słonecznych przez cały dzień niezależnie od kąta ich padania. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza świetliki typu klapa dymowa

Nasze świetliki dachowe wykonujemy każdorazowo pod indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu mamy pewność, że spełni wszystkie wymagania. A biorąc pod uwagę mnogość wariantów jest to niezwykle istotne.

Podstawy

Należy wziąć pod uwagę następujące aspekty. Wysokość podstawy świetlika, która jest uzależniona warstwami dachu. Dodatkowo mamy opcję pomalowania podstaw na dowolny kolor RAL. Podstawy świetlika dachowego wykonujemy z blachy stalowej, która jest ocynkowana. Tak przygotowaną podstawę należy docieplić wełną mineralną, która stanowi obróbkę izolacyjną, a następnie wykonać obróbkę przeciwwilgociową.

Pokrycie

Kolejna rzecz to kwestia pokrycia świetlika. Mamy dwa warianty kopułkę akrylową oraz pokrycie z poliwęglanu kanalikowego. Kopułka akrylowa jest specjalnie profilowana i doskonale imituje szybę. Z kolei pokrycie z poliwęglanu kanalikowego osadzone jest w ramie aluminiowej. W ten sposób stanowiąc lekką, a zarazem wytrzymałą konstrukcje o doskonałych współczynnikach izolacji cieplnej.

Wyposażenie dodatkowe

Dodatkowo świetlik dachowy punktowy możemy wyposażyć na przykład w siłownik elektryczny na 230V do przewietrzania pomieszczenia lub w sprężyny gazowe i klamkę z kluczykiem w celu bezpiecznego wyjścia na dach. W takim przypadku mówimy o świetliku typu wyłaz dachowy. Z kolei świetlik wyposażony w siłownik elektryczny na 24V w celu oddymiania pomieszczenia lub w siłownik pneumatyczny z topikiem termicznym i nabojem CO2 to klapa dymowa.

Jak widać rozwiązań technicznych w zakresie świetlików punktowych jest bardzo dużo. Dlatego tak istotnym jest indywidualne podejście do każdej inwestycji. To od Państwa projektu zależy, jakie rozwiązanie będzie konieczne do zastosowania. Z naszej strony możecie Państwo liczyć na fachowe doradztwo i wieloletnie doświadczenie.

klapa dymowa wyłaz

Zapraszamy również na nasze konto na Facebooku. Znajdziecie tam ciekawostki i inne realizacje!

NASZA OFERTA