Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe PCW

   

   

   

  Pasy z miękkiego PCW inaczej kurtyny paskowe PCW stosowane są powszechnie np. w chłodniach, magazynach czy bramach. Kurtyny paskowe PCW posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Dlatego właściwości takie jak odporność na działanie promieni słonecznych, elastyczność, wytrzymałość, znakomita przepuszczalność światła, właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękoszczelne powodują, że materiał ten doskonale nadaje się do zastosowań w pomieszczeniach czy halach produkcyjnych.

  W naszej ofercie dostępne są dwa typy kurtyn paskowych

  • standardowe, których zakres stosowania obejmuje temperatury od -5 st. C do +60 st. C
  • chłodnicze, których zakres stosowania obejmuje temperatury od -30 st. C do +50 st. C.

  Przymocowanie kurtyn ułatwiają akcesoria montażowe w postaci listwa mocująca oraz komplety płytek mocujących.

  Pasy PCW standardowe

  Ten materiał ma zakres temperatur bardzo szeroki, ponieważ aż od -5 st. C do +60 st. C. Jednak należy podkreślić, że w niższych temperaturach traci swoją elastyczność. Dzięki swoim właściwością pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ zatrzymuje i kontroluje przepływ zarówno zimnego jak i ciepłego powietrza. Odpowiednio zamontowane ograniczają możliwość przedostawania się dymu, oparów, czy kurz. Kolejną z cech jest redukcja poziomu hałasu nawet o 25-30 dB, zatem stanowi barierę dla dźwięku. Zastosowane w przejściach wewnętrznych zapewnia ochronę przed przedostawaniem się ptaków i owadów. Materiał jest elastyczny, dzięki temu jest wytrzymały, a jego kolor pozwala na przepuszczalność światła słonecznego, więc nie zacienia pomieszczeń. Równocześnie posiada filtry UV, dlatego z powodzeniem może być stosowany na zewnątrz. Na uwagę zasługuje łatwość montażu oraz minimum zabiegów konserwacyjnych.

  W związku z swoimi właściwościami idealnie sprawdzają się jako kurtyny drzwiowe w pomieszczeniach magazynowych, kurtyny w bramach wyładowczych, kurtyny w zakładach przetwórstwa spożywczego, na basenach, czy w marketach oraz jako śluzy transportowe. 

  Pasy PCW chłodnicze

  Wersja chłodnicza, jak sama nazwa wskazuje różni się zakresem temperatur. W związku z tym zaleca się stosować w temperaturze pracy od -25°C do +40°C, gdzie punkt pękania w niskiej temperaturze to -45°C. Natomiast przy temperaturze powyżej 5°C pasy mogą stać się miękkie i klejące, co niekorzystnie wpływa na komfort użytkowania. W odróżnieniu od pasów standardowych pozostają elastyczne nawet w bardzo niskiej temperaturze. Poza właściwościami kurtyny standardowej na uwagę zasługuje fakt, że kurtyna chłodnicza bardzo dobrze chroni przed utratą zimna z chłodni lub samochodu typu chłodnia. Zatem doskonale znajda zastosowanie jako kurtyny w chłodniach i mroźniach, samochodach typu chłodnia czy ladach chłodniczych.

   

  kurtyna paskowa

   

  Zapraszamy do składnia zapytań oraz do odwiedzenia naszego konta na Facebooku

  NASZA OFERTA